Na Aktualnom satu 29. sjednice Općinskog vijeća HSP-ovi vijećnici zatražili su odgovore na sljedeća pitanja:
U ime Kluba vijećnika HSP-a, vijećnik HSP-a Marijan Belančić zatražio je odgovor na pitanje kakva je situacija vezana za razvoj Stambeno- poslovne zone Jelengradska u Popovači te jesu li istinite informacije da su podnesene određene prijave za nezakonite radnje u vezi te Zone. Popovačke pravaše zanimalo je i u kojoj je fazi proširenje Zone 'Mišička' te da li je točna informacija da su postojeći bunari iz kojih dobivamo pitku vodu pri kraju pa se traže lokacije za nove bunare na području Općine Popovača. Načelnik je odgovorio da Općina nema instrumenata kojima bi prisilila kupce parcela u Zoni Jelengradska na brži postupak realizacije svojih projekata pa je, gdje je to bilo moguće, pokrenula sudske sporove prema onima koji po ugovoru zemljište plaćaju na rate. "Prema ostalima se može postupati isključivo kroz određene pregovore. Nisu točne informacije da je vezano za ovu Zonu Općina u postupku pred USKOK-om. Kada je riječ o Zoni "Mišička", najavljen je skorašnji početak realizacije investicije tvrtke RALU Logistika, dok je firma Economic tražila odgodu u trajanju od jedne godine kako bi dovršili potrebnu dokumentaciju. Stvoreni su svi uvjeti da Općina zatraži preostalo zemljište čime bi se Zona prostorno zaokružila u Planom definiranim okvirima. Vladina odluka o zabrani prodaje odnosi se na državna poljoprivredna zemljišta, a predmetno je uvršteno u građevinsko područje što znači da ne ograničava proširenje Zone. Bunari u Ravniku imaju kapacitet koji je na granici potreba područja distribucije i upozorava se da crpimo više nego li dotiče vode. Planira se bušenje još četiri bunara"- rekao je Mišković.
Vijećnika HSP-a Ivicu Dragozeta zanimalo je da li je Općina dovoljno učinila u pogledu zbrinjavanja glomaznog otpada. Kako je odgovorio načelnik, predsjednik popovačke Podružnice HSP-a Josip Mišković, jedino što se može dodatno učiniti jest uvesti još jedan termin odvoza, no prijašnje iskustvo svjedoči da to nije dalo gotovo nikakav rezultat. "Ponovno se upućuje apel građanima da ne bacaju otpad u šumama te, ukoliko ih primjete, takve radnje prijavljuju, a Općina će učiniti sve što je u njezinoj mogućnosti da se počinitelji sankcioniraju"- dodao je načelnik.
Anto Žilić napomenuo je kako su pojedine lokalne jedinice tražile povećanje rudne rente pitavši je li Općina Popovača također to zatražila. Mišković je odgovorio kako je na sastanku sa predstavnicima INE istaknuto da će oni poštivati sve obveze, značile one i povećanje stope, ali u trenutku kada one budu zakonski definirane. Stoga će se, naglasio je, u smjeru povećanja stope rudne rente pokušati utjecati preko Vlade RH.
Ivan Jakovljević zatražio je komentar načelnika vezan za kvalitetu rada zimske službe. Također ga je zanimalo radi li se projekt u sistemu pročišćavanja voda kada je riječ o najavljenih 200 litara vode u sekundi. "Da li ćemo radi nečijih ambicija u Moslavini d.o.o. biti svjedoci da nema vode i u konačnici biti prisiljeni plaćati taj ceh? Hoće li netko za to odgovarati?"- upitao je Jakovljević.
Kako je odgovorio načelnik, na rad zimske službe nije bilo značajnih primjedbi, dapače Općina je u tom smislu čak pohvaljena od strane Sisačko- moslavačke županije. "Bilo je dobro, ali je moglo i bolje. Do spomenutih 200 litara vode u sekundi došlo se određenim ispitivanjima i treba vjerovati struci. Bunare u Ravniku očito jesmo koristili više nego li smo trebali, no vjerojatno su potrebe za količinama diktirale takav tempo crpljenja. Sa pet bunara u Osekovu smatram da su ti problemi riješeni"- zaključio je Mišković.